Her spor salonunda her daim bir tane olurlar. Tüm egzersizleri onlar bilir ve genellikle yeni başlayanları hedef alırlar. Çünkü yeni başlayanlar onlar için güzel bir yemek sofrası gibidir. Önüne sunulmuş, sadece yenilmeyi bekleyen. Siz siz olun asla bilgiçlik peşinde koşmayın. Bu spora başlayanların en büyük hatalarından biri, her şeyi sadece kendisinin bildiğini düşünmesidir.

Bu konuyu sadece bir kaç kategoriye sığdırmak mümkün değil. Vücut geliştirme, pilates, powerlifting, zumba ya da bir başka spor dalı. Unutmayın ki bu tür sporlarda öğrenmenin yaşı da yoktur ucu da. Çünkü ucu açık bir deniz gibi çok fazla bilgi vardır. Daha da önemlisi her daim fikirlerin daha da ileri götürülebileceğidir. Spor salonunda ne seviyede olursanız olun asla bilgiçlik taslamayın. Birilerine doğruyu öğretmeyin ya da yanlışını göstermeyin demiyorum. Sadece bilgiçlik yapmak ile aradaki o ince çizgiyi unutmayın. Bilginize bilgi katmak sizin başarıya ulaşmanızda önemli fayda sağlayacaktır.

Tabi bununla beraber diğer ilintili detay, kimseyi küçümsemeyin. Eğer seviyeniz yüksekse, sizin de bir gün yeni başladığınızı asla unutmayın. Sizden büyük birileri sizden daha kötü olabilir. Kimseyi küçümseyerek hareket etmeyin. Bu da spor salonlarında en az bilgiçlik yapanlar kadar görülen rahatsız edici durumlardan birisidir.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!