Spora başladınız ve hızlı bir şekilde vücudunuzun bazı bölgelerinin daha erken şekilde yağlardan kurtulmasını istiyorsunuz. Peki bu mümkün mü? Aslında bu konuda yanlış bilinen çok fazla detay söz konusu. Öncelikli olarak bölgesel zayıflamanın tam karşılığını öğrenelim. Bölgesel zayıflama; vücudun sadece belli yerlerinde biriken yağ birikintisinin öncelikli olarak yok olmasını sağlamaktır. Örneğin spora başladınız ve direkt olarak harcadığınız enerjinin karın bölgesindeki yağlardan gitmesini istiyorsunuz. Mümkün mü derseniz bu konuda tam anlamı ile olur ya da olmaz demek mümkün değil. Her insanın anatomisi bir olmadığı için buna net yanıt vermek zor fakat genel olarak ele aldığımız zaman bölgesel zayıflamak pek mümkün görünmüyor. Harcadığınız enerji sadece belli bir bölgenizdeki yağdan götürmez. Genel olarak tüm yağ depolarından gider. Nadir de olsa bazı insanların anatomisine bağlı olarak belli bölgeden kilo alıp vermesi de görülebilir. Fakat spora başladığınız zaman bölgesel zayıflama düşüncesiyle programınızı hazırlamamanız tavsiye edilir.

Bölgesel Egzersizleri İkinci Planda Tutun!
Eğer spora yeni başladıysanız bölgesel kelimesini aklınızdan çıkarmanız daha doğru olacaktır. Bu sizin programınızın yanlış yöne kaymasını ve gereksiz yere bazı egzersizlere yönelmenize neden olur. Örneğin çok yağlı bir vücudunuz var ve göbek kısmındaki yağlardan öncelikli olarak kurtulmak istiyorsunuz. Bunun içinde mide egzersizlerine ağırlık veriyorsunuz. Bu kesinlikle doğru bir uygulama değildir. Karın kaslarınızı çalıştırmak, sizin o bölgedeki yağları eritmeniz anlamına gelmez. Bu sadece bir örnek. Bu tip örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bu konuda günümüzde insanların zaafiyeti de oldukça fazla. Örneğin bel ve göbek kısmındaki kilolardan herkes basit ve kolay şekilde kurtulmak istiyor. Bu nedenle piyasada zayıflama kemerleri ya da benzer şekilde ürünler satılıyor. Bunların bölgesel zayıflama ile pek alakaları yoktur. Zayıflamanın en kısa ve gerçek yolu, kalori hesabı/kontrolü ve kardiyovasküler egzersizler. iyi bir kombin ile en hızlı sonucu elde etmeniz mümkün. Diyet Go üzerinden nasıl kilo vereceğinize dair arama yaparak istediğiniz bilgiye çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!