Bu yazmımızdak En İyi Zayıflama Uygulamalarını inceleyeceğiz. Bu uygulamalar kalori alımı ve egzersiz gibi yaşam tarzı alışkanlıklarınızı takip etmenin kolay ve hızlı bir yoludur.

Bazı uygulamaların destek forumları, barkod tarayıcıları ve diğer sağlık ve fitness uygulamalarıyla veya cihazlarıyla senkronize etme gibi ekstra özellikleri vardır. Bu özellikler sizi kilo verme hedefinize motive etmeyi amaçlamaktadır.

Kilo verme uygulamalarının kullanımı kolay olmakla kalmaz, faydalarının çoğu bilimsel kanıtlarla desteklenir.

Birkaç çalışma, kendi kendine izlemenin alışkanlıklarınız ve ilerlemeniz hakkında farkındalığı artırarak kilo kaybını teşvik edebileceğini göstermiştir 1 , 2 ).

Birçok modern uygulama ayrıca keto , paleo ve vegan diyetlerini takip eden insanlar için özel destek sağlar.

İşte 2020 yılında istenmeyen kilo vermenize yardımcı olabilecek en iyi 10 kilo kaybı uygulaması.

 

1. Loseit!- En İyi Zayıflama Uygulamaları

En İyi Zayıflama Uygulamaları

Loseit! kalori sayımı ve kilo izleme odaklı kullanıcı dostu bir kilo kaybı uygulaması.

Kilonuz, yaşınız ve sağlık hedeflerinizin analizi sayesinde Loseit! günlük kalori ihtiyaçlarınızı ve kişiselleştirilmiş bir kilo verme planınızı oluşturur.

Planınız oluşturulduktan sonra, 33 milyondan fazla yiyecek, restoran öğesi ve markanın geniş bir veritabanından çekilen uygulamaya yiyecek alımınızı kolayca kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, günlüğünüze bazı yiyecekler eklemek için uygulamanın barkod tarayıcısını kullanabilirsiniz. Sık girdiğiniz yiyecekleri kaydeder, böylece her yediğinizde bunları hızlı bir şekilde listeden seçebilirsiniz.

Ayrıca günlük ve haftalık kalori alımına ilişkin raporlar alırsınız. Eğer kilonuzu takip etmek için uygulamayı kullanırsanız, bir grafik üzerinde kilo değişikliklerinizi gösterecektir.

Lose It yapan bir özellik! Diğer birçok kilo verme uygulamasından farklı olarak, sadece yemeklerinizin fotoğraflarını çekerek yiyecek alımınızı ve porsiyon boyutlarını izlemenizi sağlayan Snap It özelliğine sahip olması.

Araştırmalar, yemeklerinizin fotoğrafını çekmenin porsiyon boyutlarını daha doğru bir şekilde izlemenize ve her ikisi de kilo kaybını teşvik etmek için yararlı olan diyet alımınızdaki eğilimleri gözlemlemenize yardımcı olabileceğini göstermiştir. 3 ).

Lose It! diğer kullanıcılarla zorluklara katılabileceğiniz ve bir forumda bilgi paylaşabileceğiniz veya soru sorabileceğiniz topluluk bileşenidir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Bazı premium özelliklere 9,99 $ karşılığında erişebilir veya bir yıl boyunca 39,99 $ karşılığında kaydolabilirsiniz.

Artıları

 • Lose It! veritabanlarındaki gıdaların beslenme bilgilerini doğrulayan uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir.
 • Uygulamayı Apple Health ve Google Fit dahil olmak üzere diğer kilo verme ve fitness uygulamalarıyla senkronize edebilirsiniz.

Eksileri

 • Lose It! tükettiğiniz vitamin ve mineralleri takip etmez, ama nedenini açıklar .
 • Yiyecek veritabanında, başka türlü bulmayı umabileceğiniz bazı popüler markalar eksik.

 

2. MyFitnessPal-En İyi Zayıflama Uygulamaları

Kalori sayımı birçok insanın kilo vermesine yardımcı olabilir ( 1 , 2 ).

MyFitnessPal, kilo kaybını destekleme stratejisine kalori sayımını entegre eden popüler bir uygulamadır.

MyFitnessPal günlük kalori ihtiyaçlarınızı hesaplar ve gün boyunca yediklerinizi 11 milyondan fazla farklı gıdadan oluşan bir beslenme veritabanından kaydetmenizi sağlar. Bu, her zaman izlenmesi kolay olmayan birçok restoran yiyeceklerini bile içerir.

Yiyecek alımınıza girdikten sonra, MyFitnessPal gün boyunca tükettiğiniz kalorilerin ve besinlerin bir dökümünü sağlar.

Uygulama, toplam yağ , karbonhidrat ve protein tüketiminize genel bir bakış sağlayan bir pasta grafik de dahil olmak üzere birkaç farklı rapor oluşturabilir.

MyFitnessPal ayrıca bazı paketlenmiş gıdaların beslenme bilgilerine girmeyi kolaylaştıran bir barkod tarayıcıya sahiptir.

Ayrıca MyFitnessPal ile kilonuzu takip edebilir ve sağlıklı yemek tarifleri arayabilirsiniz.

Ayrıca, ipuçlarını ve başarı öykülerini paylaşmak için diğer kullanıcılarla bağlantı kurabileceğiniz bir mesaj panosu vardır.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Bazı premium özelliklere 9,99 $ karşılığında erişebilir veya bir yıl boyunca 49,99 $ karşılığında kaydolabilirsiniz.

Artıları

 • MyFitnessPal, yediğiniz kalori miktarını bildiğinizde kullanabileceğiniz, ancak yemeğinizin tüm ayrıntılarını girmek için zamanınız olmayan bir “Hızlı Ekleme” özelliğine sahiptir.
 • MyFitnessPal, Fitbit, Jawbone UP, Garmin ve Strava gibi fitness takip uygulamalarıyla senkronize edilebilir. Daha sonra kalori ihtiyaçlarınızı egzersiz yoluyla yaktığınız şeye göre ayarlayacaktır.

Eksileri

 • Veritabanındaki yiyeceklerin beslenme bilgileri, çoğu diğer kullanıcılar tarafından girildiği için tamamen doğru olmayabilir.
 • Veritabanının boyutu nedeniyle, genellikle bir gıda maddesi için birden fazla seçenek vardır, yani günlük kaydı için “doğru” seçeneği bulmak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.
 • Uygulamadaki sunum boyutlarını ayarlamak zaman alabilir.

 

 

3. Fitbit-En İyi Zayıflama Uygulamaları

Kilo vermenin potansiyel bir yolu, egzersiz alışkanlıklarınızı giyilebilir aktivite izleyiciyle takip etmektir ( 6 ).

Fitbits, gün boyunca aktivite seviyenizi ölçen giyilebilir cihazlardır. Fiziksel aktiviteyi izlemenize yardımcı olacak mükemmel bir kaynaktır.

Fitbit, atılan adım sayısını, yürüdüğü kilometreleri ve merdivenleri kaydedebilir. Fitbit ayrıca kalp atış hızınızı ölçer.

Bir Fitbit kullanmak, tüm fiziksel aktivite bilgilerinizin senkronize edildiği Fitbit uygulamasına erişmenizi sağlar. Ayrıca yiyecek ve su alımınızı, uyku alışkanlıklarınızı ve kilo hedeflerinizi takip edebilirsiniz.

Fitbit ayrıca güçlü topluluk özelliklerine sahiptir. App Fitbit kullanan arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı sağlar. Onlarla çeşitli zorluklara katılabilir ve isterseniz ilerlemenizi paylaşabilirsiniz.

Sahip olduğunuz Fitbit türüne bağlı olarak, alarmları kalkmak ve egzersiz yapmak için hatırlatıcı olarak ayarlayabilirsiniz ve Fitbit, o günkü fitness hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuzu belirtmek için telefonunuza bildirim gönderir.

Ayrıca, belirli bir hedefe ulaştığınızda ödüller alırsınız. Örneğin, 990 ömür boyu mil yürüdüğünüzde, Yeni Zelanda’nın tüm uzunluğu boyunca yürüdüğünüzü belirten “Yeni Zelanda Ödülü” nü alabilirsiniz.

Fitbit uygulaması ayrıca, kalori aralığınızda kalabilmeniz için yiyeceklerinizi ve su alımınızı kaydedebilmenizi sağlar.

Karar vermeden önce Fitbit’i Jawbone UP, Apple Watch ve Google Fit gibi benzer cihazlarla ve uygulamalarla karşılaştırmayı deneyin.

Bu uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için, pahalı olabilecek bir Fitbit’e sahip olmanız gerekir. Uygulamanın kendisi ücretsizdir ve aylık 9,99 ABD doları veya yıllık 79,99 ABD doları abonelik gibi uygulama içi satın alımlar sunar.

Artıları

 • Fitbit, aktivite seviyeleriniz hakkında önemli miktarda bilgi sağlar, böylece kilo ve sağlık hedeflerinizi iyi takip edebilirsiniz.
 • Uygulamanın kullanımı çok kolaydır ve ilerlemenizi göstermenin ve sizi motive etmenin birkaç yolu vardır.

Eksileri

 • Kullanıcılar uygulamayı bir Fitbit cihazı olmadan kullanabilseler de, uygulamanın egzersiz, uyku ve kalp atış hızı bileşenlerini kullanmak için bir Fitbit’e sahip olmalısınız. Birçok türü vardır ve bazıları pahalıdır.

 

4. WW-En İyi Zayıflama Uygulamaları

Daha önce Weight Watchers olarak bilinen WW, kilo kaybı ve bakım için çeşitli hizmetler sunan bir şirkettir.

WW, kullanıcıların yağ kaybını teşvik etmek için günlük kalori tahsislerinde kalmasına yardımcı olan bir SmartPoints sistemi kullanır. Puan sistemi yağsız proteinler, sebzeler ve meyveler gibi ZeroPoint gıdalarını içerir.

Bireysel hedeflere dayanarak, her kişiye diyetlerinde amaçlamak için belirli bir miktarda “puan” verilir.

Birkaç çalışma, Weight Watchers’ın kilo kontrolü üzerindeki olumlu etkilerini göstermiştir ( 9 ).

39 çalışmanın bir incelemesi, Kilo Gözlemcilere katılan kişilerin, 1 yıl sonra katılmayanlara göre en az% 2.6 daha fazla kilo kaybı sağladığını bulmuştur ( 9 ).

Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirdikleri yüz yüze toplantılarına katılarak WW’ye katılabilirsiniz. Aksi takdirde, WW uygulaması aracılığıyla tamamen dijital bir program sunar.

WW uygulaması, kilonuzu ve yiyecek alımınızı kaydetmenizi ve “puanlarınızı” takip etmenizi sağlar. Bir barkod tarayıcı yiyeceklere girmeyi kolaylaştırır.

WW uygulaması ayrıca bir etkinlik izleyici, haftalık atölyeler, sosyal ağ, ödül sistemi ve 7/24 canlı koçluk sunar.

WW uygulamasının bir başka yararı, yemek zamanı ve diyet gereksinimlerine göre arayabileceğiniz 8.000’den fazla WW onaylı tarifin geniş koleksiyonudur.

WW uygulamasının fiyatı dalgalanıyor. Uygulamaya temel erişim haftada 3,22 dolar, uygulama artı kişisel dijital koçluk ücreti ise 12,69 dolar.

Artıları

 • WW uygulaması, zaman içindeki ilerlemenizi göstermek için ayrıntılar ve grafikler sağlar.
 • 7/24 canlı koçluk ve sizi motive etmenize yardımcı olmak için WW üyesi arkadaşlardan oluşan bir sosyal ağ mevcuttur.

Eksileri

 • Bazı insanlar için puan saymak zor olabilir.
 • Bu uygulamanın avantajlarından yararlanmak için bir abonelik ücreti ödemek zorundasınız.

 

 

5.Noom

Noom, sürdürülebilir yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kullanıcıların kilo vermesine yardımcı olan popüler bir kilo verme uygulamasıdır.

Noom, mevcut yaşam tarzı, boy, cinsiyet ve kilo verme hedeflerinizin yanı sıra belirli yaşam tarzı ve sağlıkla ilgili soruların cevaplarına dayalı günlük kalori bütçesi atar.

Noom uygulaması, kullanıcıların 3,5 milyondan fazla gıda içeren bir veritabanı kullanarak gıda alımını izlemelerine olanak tanır.

Uygulama ayrıca Noom kullanıcılarının kilo, egzersiz ve kan şekeri seviyeleri gibi sağlıkla ilgili diğer önemli göstergeleri kaydetmesine olanak tanır.

Noom ayrıca çalışma saatleri içinde sanal sağlık koçluğu sunar ve kullanıcılara dikkatli yeme uygulamaları gibi yararlı araçlar öğretir ve günlük olarak tamamlanması gereken motivasyonel okuma ve sınavlar sunar.

Bu araçlar, gıda ve aktivite ile daha sağlıklı bir ilişkiyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Noom’un aylık yeniden düzenleme planı için 59 dolar ve yıllık yeniden düzenleme planı için 199 dolar.

Artıları

 • Noom kişiselleştirilmiş sağlık koçluğu sunmaktadır.
 • Ayrıca renk kodlu bir sistemle besin yoğun gıdaların tüketimini teşvik eder.
 • Noom, topluluk grupları ve canlı sohbetler yoluyla destek sunar.

Eksileri

 • Bu uygulamanın avantajlarından yararlanmak için bir abonelik ücreti ödemek zorundasınız.

 

6. FatSecret

Bir destek sistemine sahip olmak kilo yönetimi için yardımcı olabilir. FatSecret, kullanıcılarına bu desteği sağlamaya odaklanmaktadır.

Uygulama, yiyecek alımını kaydetmenize, kilonuzu izlemenize ve topluluk sohbet özelliği aracılığıyla diğer insanlarla etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Sadece diğer kullanıcılarla sohbet etmekle kalmaz, aynı zamanda benzer hedeflere sahip insanlarla bağlantı kurmak için gruplara da katılabilirsiniz.

Araştırmalar, sosyal desteği olan kişilerin kilo vermeyi sağlama ve sürdürmede, yapmayanlardan daha başarılı olma eğiliminde olduklarını göstermiştir ( 10).

2010 yılında yapılan bir çalışmada, bir internet kilo kaybı topluluğuna katılan kişilerin neredeyse% 88’i, bir grubun parçası olmanın, kilo verme çabalarını teşvik ve motivasyon sağlayarak desteklediğini bildirdi ( 11 ).

Yapabileceğiniz sağlıklı yemek tariflerinin geniş bir koleksiyonuna ek olarak, FatSecret, kilo verme yolculuğunuz hakkında başarılarınız ve dezavantajlarınız gibi bilgileri kaydedebileceğiniz bir dergiye sahiptir.

FatSecret’i diğer kilo verme uygulamalarından öne çıkaran şey, yiyecek, egzersiz ve kilo verilerinizi tercih ettiğiniz sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla paylaşabileceğiniz Profesyonel aracıdır.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. İnsanlar aylık 6,99 $ veya bir yıl için 38,99 $ aboneliği seçebilir.

Artıları

 • FatSecret’in beslenme veritabanı çok geniştir ve başka türlü izlenmesi zor olan birçok restoran ve süpermarket yemeği içerir.
 • FatSecret sadece günlük kalori alımınızı göstermekle kalmaz, aynı zamanda ilerlemenin izlenmesine yardımcı olan aylık kalori ortalamalarınızı da görüntüleyebilir.
 • Kaydolmak çok kolay ve ücretsiz.

Eksileri

 • Birçok bileşeni nedeniyle FatSecret’in gezinmesi zor olabilir.

 

7. Chronometre

Cronometre beslenme, fitness ve sağlık verilerini izlemenizi sağlayan başka bir kilo kaybı uygulaması.

Diğer uygulamalara benzer şekilde, 300.000’den fazla gıdadan oluşan bir veritabanı ile birlikte geniş bir kalori sayma özelliğine sahiptir. Ayrıca, yediğiniz yiyecekleri kolayca kaydetmek için bir barkod tarayıcıya sahiptir.

Cronometre, kalori alımınızı kontrol altında tutarken optimum besin alımını elde etmenize yardımcı olur. 82 mikro besin maddesini takip eder , böylece günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, belirli bir zaman aralığında kilo hedeflerinize doğru ilerlemenizi gösteren bir Trendler özelliğine de erişebilirsiniz.

Cronometer’in bir başka benzersiz özelliği de Anlık Görüntüler bölümüdür. Burada, kilo verme yolculuğunuz boyunca karşılaştırmak için vücudunuzun fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. Ayrıca vücut yağ yüzdesini tahmin edebilir.

Cronometre ayrıca diyetisyenler, beslenme uzmanları ve sağlık koçları kullanmak için app bir sürümü Cronometer Pro sunuyor.

Ayrıca, uygulama, çeşitli beslenme konuları hakkında diğer kullanıcılarla çevrimiçi tartışmalara başlayabileceğiniz bir forum sunar.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Tüm özelliklerinin kilidini açmak için, aylık 5,99 ABD doları veya yıllık 34,95 ABD doları olan Altın sürümüne geçmeniz gerekir.

Artıları

 • Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında, Cronometer önemli ölçüde daha fazla besin maddesi izleyebilir, bu da genel besin alımınızı iyileştirmeye çalışıyorsanız faydalıdır.
 • Cronometre, kolesterol seviyeleri ve kan basıncı gibi biyometrik veriler de dahil olmak üzere çok miktarda bilgiyi takip edebilir.
 • Çok kullanıcı dostu bir uygulama. Web sitelerinde ayrıca kullanıcıların soru sorabileceği ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi bulabilecekleri bir blog ve forum bulunmaktadır.
 • Beslenme ve aktivite verilerinizi FitBit ve Garmin dahil olmak üzere diğer uygulama ve cihazlarla senkronize edebilirsiniz.

Eksileri

 • Bu uygulamanın tüm avantajlarından yararlanmak için bir abonelik ücreti ödemek zorunda.

 

 

8. Fooducate

Bakkal alışverişi yaparken sağlıklı seçimler yapmak kilo kaybı için son derece önemlidir, ancak bunaltıcı olabilir.

Fooducate gibi bir uygulama kullanmak, bakkaldaki tüm farklı ürünlerde daha iyi gezinmenize yardımcı olabilir.

Fooducate, bir yiyeceğin barkodunu taramanıza ve beslenme bilgileri ve içerikleri de dahil olmak üzere hakkında ayrıntılı bilgi almanıza olanak tanıyan bir “beslenme tarayıcısı” dır. 250.000’den fazla ürün barkodunu taramanızı sağlar.

Fooducate’in beslenme tarayıcısının benzersiz bir özelliği, trans yağlar ve yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi ürünlerde yaygın olarak gizlenen sağlıksız bileşenleri size bildirmesidir.

Fooducate sadece gıdaların belirli özelliklerini dikkatinize sunmakla kalmaz, aynı zamanda satın almak için daha sağlıklı alternatiflerin bir listesini verir.

Örneğin, çok fazla şeker içeren belirli bir yoğurt türünü tararsanız, uygulama bunun yerine denemek için daha sağlıklı yoğurtlar gösterecektir.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Uygulama içi satın alımlar 0,99 ABD dolarından başlar ve 89,99 ABD dolarına kadar çıkabilir.

Artıları

 • Fooducate’in gıda derecelendirme sistemi, kendi diyet hedeflerinize göre seçimler yapmanıza yardımcı olur.
 • Uygulama ayrıca egzersiz alışkanlıklarınızı ve kalori alımınızı takip etmenizi sağlayan araçlara sahiptir.
 • Aylık abonelik satın alırsanız, belirli ürünleri gluten gibi alerjenler için tarayabilirsiniz.

Eksileri

 • Uygulamanın genel sürümü ücretsiz olmasına rağmen, keto, paleo ve düşük karbonhidrat diyetleri ve alerjen takibi de dahil olmak üzere belirli özellikler yalnızca ücretli bir yükseltme ile kullanılabilir.

 

9. SparkPeople

SparkPeople, günlük yemeklerinizi, kilonuzu ve egzersizinizi kullanıcı dostu izleme araçlarıyla kaydetmenizi sağlar.

Beslenme veri tabanı büyüktür ve 2 milyondan fazla gıda içermektedir .

Uygulama, yediğiniz paketlenmiş yiyecekleri takip etmeyi kolaylaştıran bir barkod tarayıcı içerir.

SparkPeople’a kaydolduğunuzda, egzersiz demo bileşenlerine erişirsiniz. Bu, antrenmanlarınız sırasında uygun teknikleri kullandığınızdan emin olmanız için birçok yaygın egzersizin fotoğraflarını ve açıklamalarını içerir.

SparkPeople ile entegre bir puan sistemi de var. Alışkanlıklarınızı kaydedip hedeflerinize ulaştığınızda, motivasyonunuzu artırabilecek “puanlar” alırsınız.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Premium yükseltme aylık 4.99 $ ‘dır.

Artıları

 • Uygulamaya egzersiz videoları ve ipuçları bol erişim sağlar.
 • Uygulamayı kullananlar etkileşimli bir çevrimiçi topluluğa ek olarak SparkPeople’un sağlık ve fitness makalelerine erişebilirler.

Eksileri

 • SparkPeople uygulaması sıralama zor olabilir önemli miktarda bilgi sağlar.

 

10. MyNetDiary

MyNetDiary kullanıcı dostu bir kalori sayacıdır. İnsanların kilo vermesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacak bir dizi özellik sunar.

Kişiselleştirilmiş Günlük Kalori Bütçesi kullanarak, kalori, beslenme ve kilo kaybınızı takip etmenize yardımcı olur.

MyNetDiary, 845.000’den fazla doğrulanmış gıdadan oluşan bir veritabanı içerir, ancak kullanıcı tarafından eklenen ürünler eklerseniz, 1 milyondan fazla gıda hakkında veri alabilirsiniz. Ayrıca 45’in üzerinde besin maddesi hakkında veri sunar.

Uygulama, yemeklerinizi, besinlerinizi ve kalorilerinizi görselleştirmenize yardımcı olacak raporlar, grafikler ve istatistikler sağlar.

Ayrıca paketlenmiş yiyecekleri yediğinizde kolayca günlüğe kaydetmek için bir barkod tarayıcı sunar.

MyNetDiary ayrıca diyabetli kişilerin semptomlarını, ilaçlarını, beslenmelerini, egzersizlerini ve kan şekerini takip etmelerine yardımcı olmak için bir Diyabet Takibi uygulaması sunar.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Ayrıca ayda 8,99 $ veya bir yıl için 59,99 $ abonelik alabilirsiniz.

Artıları

 • Uygulama ücretsizdir.
 • MyNetDiary, Garmin, Apple Watch, Fitbit ve Google Fit gibi diğer sağlık uygulamalarıyla senkronize edilebilir.
 • Uygulama koşu ve yürüyüş için yerleşik bir GPS izci içerir.

Eksileri

 • Tüm özelliklerin kilidini açmak için bir abonelik almanız gerekir.

 

Alt çizgi

Bugün piyasada, 2020’de kilo verme hedeflerinizi desteklemek için kullanabileceğiniz birçok yararlı uygulama var.

Birçoğu kilonuzu, yiyecek alımınızı ve egzersiz alışkanlıklarınızı izlemek için izleme araçları kullanır. Diğerleri, bakkal alışverişinde veya yemek yerken sağlıklı seçimler yapmak için rehberlik sağlar.

Buna ek olarak, birçok kilo verme uygulamasında, topluluk desteği, puan sistemleri ve zaman içinde kaydettiğiniz ilerlemeyi belgeleyen araçlar da dahil olmak üzere motivasyonunuzu artırmayı amaçlayan bileşenler bulunur.

Kilo verme uygulamalarını kullanmanın çeşitli faydaları olmasına rağmen, bazılarının düşüşleri vardır. Örneğin, bazı insanlar zihinsel iyilikleri için zaman alıcı, bunaltıcı veya sorunlu olabilirler.

Kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama ve özellik sayesinde hangisinin sizin için en uygun olduğunu görmek için birkaçını denemeyi deneyin.

Mavi Nitril Eldiven

-Non-steril. Steril Değildir.

-Pudrasızdır.

-Tek kullanımlık.

-Koli adeti 20 kutudur. Her bir kutu 100 adet eldiven içerir.

Nitrilden imal edilmiştir. Doğal lateks içermez. Düşük protein seviyesi nedeniyle alerji riski düşüktür. Konçlu yapısı sebebiyle kolay giyilip, kolay çıkartılır. Yumuşak ve esnektir.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!