Diyet yapmak birçok insana zor gelebilir. Kolay değil, birtakım alışkanlıklarınızdan, damak tadınızdan vazgeçmek. Bunu kolay kılmanın yolu, diyet yemeklerinizin lezzetli ve kolay yapılabilir olması.

Sizlere önereceğimiz tariflerde kesinlikle lezzetsiz tarifler bulunmaz. Diyet yemeği organik ve lezzetli olmak zorundadır. Diğer türlüsü yemek yeme bir işkenceye dönüşebilir.

Yoğurt diyeti benim de uyguladığım bir diyettir. Yoğurdu sevdiğimden benim için oldukça ideal bir diyet. Yoğurdu sevmeme rağmen, her gün yemek zorunda hissetmem bile beni yoğurttan dolayısıyla diyetten uzaklaştırıyor. Bunu aşmak için yoğurdun içine yaban mersini, hurma gibi doğal yiyecekler ekleyerek yoğurdu daha lezzetli hala getirebilirsiniz.

Evde ailece pratik ve kolay diyet yemekleri yapmak isterseniz bunun için sebze yemeklerini tercih edebilirsiniz. Diyet tatlıları olarak da Sütlaç, muhallebi, yaz aylarında dondurma gibi kolay sindirilebilir tatlıları tercih edebilirsiniz.

Doğal ürün demek işlenmemiş ürün demektir. Yani hiçbir müdahaleye maruz kalmamış doğal besindir. Fakat biz bazen yanlış anlıyoruz bu kavramları.

Öncelikle zeytin yağını ele alalım. Zeytin yağı harika bir tat ve zengin minerallere sahiptir. Zeytin yağı kızartmalarda kullanıldığında doğallığını kaybediyor, artık işlenmiş bir ürün olarak karşımıza geldiği için tüketirken dikkatli olmalıyız. Özellikle kızartmalarda kullanılan yağlar vücuttan çok zor atılıyor.

Diyet tatlıları yaparken pasta sevenler için Yulaflı Diyet Kurabiye önerimizdir. Hafif olması hasebiyle tatlı krizlerini aşmanıza yardımcı olur, ayrıca içindeki buğday unu ve sahip olduğu proteinlerden dolayı doyurucu bir etkiye sahiptir.

Sebze yemekleri en kolay yemekler arasındadır. Özellikle kabak diyetisyenler tarafından son dönemlerde önerilen sebze yemeklerinin başında geliyor. Yaklaşan kış mevsiminde daha sağlıklı beslenmek için zengin mineral ve vitaminlere sahip olan yemekleri tercih ederek bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekir.

Peki, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, hastalıksız bir kış geçirmek için nasıl beslenmeliyiz? Evvela, kışın sıcak sofraların baş tacı olan sıcacık çorbalar. Hastalandığımızda annelerin yaptığı tarhana çorbaları, et suyu çorbaları, tavuk suyu çorbaları, mercimekli çorbalar lezzetli olduğu kadar sağıklıdırlar. Nefis çorba tarifleri ile hem kışın hastalıklara karşı korunun hem de midenize sıcak yiyeceklerle sindirim sisteminizi rahatlatın.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!