Bu yıl için de Ramazan Ayı’na kısa bir süre kaldı. Bir çok sporcu Ramazan Ayı’nda nasıl spor yapacağız diye düşünüyor. Kimileri oruç tutmaktan vazgeçiyor kimileri ise spor yapmaktan. Fakat ikisinden birini seçmek zorunda değilsiniz. Hem ibadetinizi yerine getirebilir hem de aynı zamanda sporunuzu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Bu konuda sıkça farklı yöntemlerini çeşitli diyetisyenlerden ya da spor uzmanlarından duymanız mümkün.

Mutlaka Ramazan Ayı’nda spor yapmak şartlarınızı zorlaştıracaktır. Sıcak artacak bunun da olumsuz etkileri yansıyabilir. Fakat bu süreçte antrenmanınızı aksatmanıza gerek yok. İftarınızı yaptıktan 2 saat sonra spor salonuna giderek aynı antrenmanınızı yapabilirsiniz. Antrenmandan sonra ise mutlaka bir antrenman öğünü yapın. Tabi bu iki öğün oldukça güçlü olmalı. Sahur’da da yeterince beslenmemiz gerekiyor. İştahım yok diye geçiştirmemek gerekir. Sahurda da güzel yapılacak beslenme ile Ramazan ayı boyunca günlük üç öğün yeterli olacaktır.

Böylece ikisi arasında tercih yapmanıza gerek kalmayacak ve ibadet ile sporu aynı anda yapabileceksiniz. Bu programda sizi zorlayacak hiç bir etken olmayacaktır.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!