Herkesin malumudur ki insan ne kadar yemek yerse yesin şeker ihtiyacını da ayrı olarak gidermek istemektedir. Özellikle diyet zamanlarında şekere hassasiyet daha fazla artmakta. Peki bu sorunu aşmak için sadece zararlı şeyler mi yemek gerekir? Tabiki de hayır. Yaptığınız diyetin hakkını vermekten asla vazgeçmeyin ve şeker ihtiyacınızı fayda sağlayabilecek şeylerden karşılayın. Bu yazımızda size altın bir tavsiye yer alacak.

Şeker ihtiyacınızı gidermek için meyveler herkesin ilk tercih ettiği gıdadır. Meyvelerden şeker ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tabi meyve sizi kesmiyorsa farklı çözümler de yok değil. Bizim önerimiz fıstık ezmeli muz. Sizi baştan çıkaracak bir tad olabilir. Fakat aşırıya kaçmamak suretiyle.

Yarım muzu bıçakla doğrayın ve üzerine fıstık ezmesi sürün. Her bir yuvarlak üzerine çay kaşığının yarısı kadar fıstık ezmesi yeterlidir. Dilerseniz üzerine ceviz de konulabilir. Mükemmel tad sizin şeker ihtiyacınızı keseceği gibi lezzet şöleni yaşatacaktır. Şeker ihtiyacınızı zararlı gıdalar yerine bu şekilde faydalı yiyecekler ile giderebilirsiniz. Muz, ceviz ve fıstık ezmesi size doğal yağlar kazandıracaktır.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!