Şu günlerde spor salonlarında yoğunluk oldukça artmış durumda. Neden mi? Tabiki de yaz geliyor ve vücudumuzu en güzel şekilde göstermek istiyoruz değil mi? Siz siz olun bu düşünce ile spor yapmayın. Eğer bu düşünce ile spor yapıyorsanız gelecekte olumsuzluklarına katlanmak zorunda kalırsınız. Nasıl mı? Acele etmeyin yazımızda değineceğiz. Fakat ilk olarak 3 ayda fit olmaya çalışan sporcular için bir kaç şey söylemek gerekiyor.

Sporu birileri için değil, kendiniz için yapın. Vücudunuzu sergilemekten ziyade motivasyonunuzu arttırmak, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapın. Spor bilincine sahip kişiler sezonluk değil, hayat boyu spor yaparlar. Ve bunu bir zorunluluk değil, alışkanlık haline getirirler. Siz spora gidiyorum diye şikayet etmeye değil, gitmediğiniz gün üzüldüğünüz zaman gerçek bir sporcu olacaksınız.

Bugün spora başlayıp kısa sürede sporu bırakanların vücudundaki deformasyon çok fazladır. Erkek veya bayan farketmeksizin, sporu bıraktığınızda psikolojik olarak da etkilenmeniz mümkün. Deformasyon yaşamak istemiyorsanız bırakacağınız spora başlamayın. Başlıyorsanız bırakmayın. Sezonluk işçi olmayın, sporu bir yaşam felsefeniz olarak görün. Hedeflerinize çok daha kolay, aynı zamanda keyifle ulaşacaksınız.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!