Suyun hayat olduğunu çok kez yazılarımızda vurguluyoruz. Su, vücudumuz için gerekli olan oksijeni bizlere vermektedir. Aldığımız nefes kadar su da önemlidir. H2O yani suyun formülü bizim iç organlarımız için hayati öneme sahiptir. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte bu uyarıyı yapma gereği hissettik. Günlük ne kadar su tüketmeliyiz ya da su tüketiyoruz masaya yatırmak gerekir.

Bir çok kişi suyu sadece aklına geldiğinde ya da susadığında, yani ihtiyaç duyduğunda tüketiyor. Fakat su tüketimi bilinçli şekilde yapılmalıdır. Suyun azı zarar fazlası yarardır. Suyun vücuda faydası, yüzlerce tükettiğiniz gıdadan daha fazladır fakat insanlar yakınındakini göremeyip uzaktakine ulaşmaya çalışır ya, bu da öyle bir şey.

Günlük Su Tüketimi Ne Kadar Olmalı?
Bu konuda kişinin yaşamı önemlidir fakat sıradan bir kişinin günlük en az 2,5 litrelik suyu tüketmesi gerekir. Eğer spor yapan biriyseniz bu su miktarı birazdaha fazla olacaktır. Günlük 3.5-4 Litrelik su tüketimi vücut sağlığı için oldukça fazla yarar gösterir. Bu nedenle suyu tüketmekten asla vazgeçmeyin. Sağlıklı bir yaşam için su için.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!