Bir çok sporcunun ya da spor yapmaya yeni başlayan kişilerin hatası, spordan hemen önce yemek yemektir. Daha doğrusu yemek yedikten hemen sonra spora yönelmektir. Kimi akşam yemeği yedikten sonra spora gider, kimisi ise kahvaltıdan hemen sonra spor salonuna koşar. İster kardiyovasküler egzersiz isterseniz ağırlık antrenmanı olsun hiç farketmez, asla yemekten hemen sonra spor yapmayın.

Eğer bir ağırlık antrenmanı yapacaksanız tahini en az 1.5 saat, ortalama 2 saat sonra antrenmana başlayın. Tabi ne kadar yediğiniz ile de alakalı. Eğer miktarı yüksek tuttuysanız mutlaka bu süreyi en az 1,5-2 saat olarak tutmaya özen gösterin.

Eğer ağrılık antrenmanı değil diyorsanız daha da dikkat gerekiyor. Çünkü kardiyovasküler egzersizlerde, zumba ve benzeri aktiviteler ile amacınız yağ eritmek ve kilo vermekse yemek sonrası bunları yapmak başarı getirmez. Sadece yedikleriniz midenizde erir gider okadar. Daha önce çok kez sitemizde yer verdik. Yağ yakımı ve kilo vermek için aç karna spor yapmanız faydalı olur. Aksi taktirde başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Sadece yerinizde sayabilirsiniz.

Yorum yaz, sen de fikrini paylaş!